Leszek Dorosz – nauczyciel, wybitny trener, Honorowy Obywatel Lidzbarka Warmińskiego

W zakładce „Aktualności” strony internetowej Stowarzyszenia Absolwentów UWM opublikowano wspomnienia o wybitnym trenerze LESZKU DOROSZU.

Leszek-Dorosz-dom-20141

Czytamy tam m.in. „Leszek Dorosz – współtwórca powojennej siatkówki w Lidzbarku Warmińskim i twórca potęgi siatkówki w AZS Olsztyn”. Dodajmy, że w latach 1951-1953, bezpośrednio po maturze w lidzbarskim LO, był on nauczycielem w naszej szkole – Technikum Rolniczo-Łąkarskim w Lidzbarku Warmińskim. Uczył wychowania fizycznego, historii i geografii. W tym czasie jego niektórzy uczniowie byli starsi od niego. Sukcesy, jakie odnosiła wówczas drużyna piłki siatkowej naszej szkoły, zostały powtórzone w 1969 roku pod kierownictwem Jana Tadry , absolwenta Technikum Rolniczo-Łąkarskiego z 1961 r. W 2012 roku Leszek Dorosz otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Lidzbarka Warmińskiego. Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem o tym wybitnym trenerze i nauczycielu naszej szkoły na podanym wyżej portalu Stowarzyszenia. Publikowane wyżej zdjęcie pochodzi z cytowanych wyżej wspomnień Andrzeja Grygołowicza.

Przeczytaj cały artykuł o Leszku Doroszu >

Redakcja

Reklama