Jeszcze o Encyklopedii Warmii i Mazur

Jak już wcześniej informowaliśmy, w internetowej Encyklopedii Warmii i Mazur można znaleźć biogramy ludzi związanych z naszą szkołą. Nazwiska ich występują aż w 5 kategoriach merytorycznych. Obecnie jest to już ok. 30 osób. Jak na osoby wywodzące się z jednego środowiska, to dość dużo i chyba najwięcej ze szkół średnich naszego regionu. Ostatnio w kategorii „Nauczyciele akademiccy” zostały wstawione życiorysy dwu naszych absolwentów: prof. dra hab STEFANA GRZEGORCZYKA, absolwenta z 1970 r. i dra inż. Mariana Rusieckiego , absolwenta z1952. Biogramy te w nieco zmienionej formie są również na naszej stronie. Życiorysy kolejnych naszych absolwentów i nauczycieli, których działalność zapisała się w historii Warmii i Mazur, będą opracowywane i zamieszczane w tej encyklopedii. Jest sprawą ważną, aby praca i poświęcenie żyjących tu ludzi nie zaginęła w mroku niepamięci.
W kategorii merytorycznej „Szkoły ponadgimnazjalne” jest również hasło „Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lidzbarku Warmińskim”. To spadkobierca naszej szkoły, nawiązujący do jej historii. Obok zdjęcie strony tego hasła.

Redakcja

Reklama