Stanisław Kozłowski (matura 1965 )

Stanisław KozłowskiWspomnienia z pobytu w szkole pozostaną na zawsze, spotykam się z absolwentami naszej szkoły i wracamy wspomnieniami do wspólnie spędzonych szkolnych lat. Wspominam mile o swoich nauczycielach, a szczególnie wychowawcy (od I do V kl.) profesorze  Józefie Wierzbickim. Był pedagogiem o wielkiej wiedzy i autorytecie, wychowawca wielu naukowców między innymi absolwenta mojej klasy – Ryszarda Cymermana – obecnie profesora Akademii Rolniczo – Technicznej w Olsztynie.

Nie sposób pominąć moich dyrektorów  profesora Ryszarda Smolińskiego i profesora Apolinarego Zapiska pedagogów wymagających, a zarazem wyrozumiałych. Szczególnie wdzięczny jestem dyrektorowi A. Zapiskowi, który wyraził zgodę na treningi sportowe w godzinach nauki własnej, pod warunkiem pozytywnych ocen okresowych. Wspominam szkołę, zawody sportowe i najlepszego sportowca Andrzeja Bakulina – 3 krotnego mistrza Polski w lekkiej atletyce, który biegał setkę w 10,7 sekund jako junior, a będąc seniorem nabiegał 10,5 sekund. Nasza szkoła była dumna z jego sukcesów.

Reklama